Tutaj powinien być opis

"Lapbook, czyli interaktywna książka zamiast kartkówki!

Ostatnio gdy zrealizowałam połowę działu z geometrii, zaproponowałam uczniom kl. 5 wykonanie lapbooka zamiast kartkówki. Bardzo się ucieszyli z tego pomysłu. Poprosiłam, aby zastanowili się jakie pojęcia były w tym dziale najważniejsze, jakie umiejętności zdobyliśmy.
Lapbook jest interaktywną książką tematyczną. Uczeń sam decyduje jakie informacje w niej zamieścić. Treści prezentujemy dowolnie. Może być to zarówno tekst, jak i zdjęcie, rysunek, wykres. Prezentujemy je bezpośrednio, albo w „ukrytej postaci”, która wymaga np. wyciągnięcia czegoś z koperty, otworzenia książeczki czy rozłożenia harmonijki itp. Ważne, żeby było kolorowo i żeby zaglądając do niego przypomniały nam się najważniejsze treści. Uczniowie, tworząc swoje lapbooki, mają okazję wykazać się zdolnościami estetycznymi i artystycznymi, oraz doskonalą umiejętności tworzenia kompozycji.
Żaneta Pek"