13 listopada 2020 17:47 | Aktualności

Praca z lekturą

Najważniejszym elementem edukacji zdalnej są zadania, problemy do rozwiązania i pytania stawiane przed uczniami, które rozwijają ich kompetencje. Należy zadbać, aby uczniowie twórczo wykorzystali czas, a zadania im stawiane były powiązane z zainteresowaniami, szczególnie jeśli mogą być wykonywane bez kontaktu z komputerem, za to w interakcji zdalnej z rówieśnikami lub rodziną. Samodzielna nauka jest dla młodych ludzi trudna, dlatego warto poszukać sposobów, które bardziej ich zaangażują. Takim angażującym sposobem mogą być m. in. zadania problemowe, ciekawe pytania czy projekty do samodzielnego przeprowadzenia. Uczniowie klasy 7 podsumowując pracę z lekturą wykonali „laporello” - małe harmonijkowe książeczki, które będą mogli wykorzystać do powtórzenia materiału.