13 listopada 2020 17:37 | Aktualności

Kuchcikowo w przedszkolu - październik

Głównym celem zajęć jest osiąganie u dzieci radości z samodzielnie przygotowywanego posiłku, wprowadzenie dziecka w świat sztuki kulinarnej. Dzieci uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych, zdobywają nowe doświadczenia za pomocą zmysłu smaku, zapachu i dotyku. Zapoznają się także z zasadami bezpieczeństwa w kuchni. Wzbogacają swoje słownictwo, poznają różne naczynia, przybory oraz sprzęt kuchenny.
Kolejnym celem jest także wspomaganie dziecka w rozwoju emocjonalnym, społecznym i estetycznym.
Podczas zajęć z Kuchcikowa przedszkolaki rozwijają poczucie kompozycji kolorystycznej, wrażliwości i piękna. Doskonalą swoje czynności samoobsługowe, wdrażają zasady kulturalnego zachowania się przy stole oraz posługiwanie się sztućcami🍴🥄🔪
Grupa Żabki na zajęciach z kuchcikowa wykonala zdrowe kanapki, sernik na zimno oraz czapki kucharskie. Pszczółki zajadały się tostami.
Wychowawczynie przedszkola