12 października 2020 20:50 | Aktualności

Młodzi mają MOC

Pierwszą propozycją lektury dodatkowej dla uczniów klasy 7 i 8 w tym roku szkolnym była książka niezwykła, 30 historii o młodych, którzy zmieniają świat: „Young Power” Justyny Sucheckiej. Dzięki tym historiom uczniowie uświadomili sobie jak ważne są wzajemne relacje, że warto wierzyć w siebie, swoje możliwości i nie jest istotne czy pochodzi się z dużego miasta czy malutkiej wioski. Najważniejsze było jednak to, że bohaterowie omawianej lektury istnieją i w wielu przypadkach są rówieśnikami naszych nastolatków. Duże poruszenie nastąpiło również po spektakularnym zdobyciu zwycięstwa przez Igę Świątek, która również jest jedną z bohaterek książki Justyny Sucheckiej. „Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali ! Udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat”!
I . Jaskólska