12 października 2020 20:46 | Aktualności

Indywidualne Prawo Pracy

Radcowie prawni przykładają dużą rolę do przekazywania wiedzy o prawie oraz kształtują szacunek do niego u młodszego pokolenia. I nie chodzi wcale o to, by wykształcić wyłącznie przyszłych radców prawnych, lecz o to, by nauczyć społeczeństwo funkcjonowania w państwie prawa.
A ponieważ prawo to pasja życia, to nic dziwnego, że radcom prawnym udaje się zarazić nią coraz większe rzesze młodzieży.
W piątkowy poranek pani Honorata Skibicka przybliżyła nam specyfikę pracy obsługi pracodawców w zakresie indywidualnego prawa pracy. Szczególnie bliska jest jej tematyka rozwiązywania umów o pracę w różnych trybach.
Nie zabrakło rozważań nad tematem cech zawodowych, które powinna posiadać osoba związaną z wymiarem sprawiedliwości. Wynikiem wnioskowania okazała się piękna refleksja naszych uczniów: w zawody prawnicze wkomponowany jest obowiązek ogromnej wrażliwości i poczucia odpowiedzialności. Horyzonty sędziego, adwokata, radcy prawnego i prokuratora muszą być bardzo szerokie przyznali młodzi słuchacze.
O potrzebie edukacji prawnej dla młodzieży szkolnej nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jest to niezbędne minimum dla obywatela, który chce swobodnie poruszać się we współczesnym świecie i świadomie uczestniczyć w funkcjonowaniu państwa.
Dziękujemy.
K. Kwiatkowska