12 października 2020 20:45 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

5 października dzieci w Przedszkolu w Kazuniu Nowym obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Rozwiązywały zagadki, słuchały piosenki "Kundel bury" i rysowały swoje ukochane zwierzaki. Jednak największą atrakcją tego dnia była wizyta Pani Pauliny Wasilewskiej, mamy Michałka z grupy Biedronek, ze swoim pieskiem Erykiem. Pani Paulina wyjaśniła dzieciom jak należy zachowywać się, gdy w pobliżu jest jakiś obcy pies oraz jak rozpoznawać mowę ciała czworonogów, np.: kiedy pies chce się bawić, kiedy się cieszy, a kiedy boi. Nasz gość opowiedział także o zawodach i wystawach, w których bierze udział Eryk oraz jakie umiejętności i cechy musi posiadać, żeby osiągać sukcesy.
Tego dnia w przedszkolu gościliśmy także rybki Ani i żółwie Jasia z grupy Żabek. Właściciele opowiedzieli innym przedszkolakom jak nazywają się ich pupile oraz jak należy się nimi opiekować.
Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność i obowiązek.
Wychowawczynie przedszkola