13 marca 2018 14:08 | Aktualności

Wizyta Przedszkolaków w Urzędzie Gminy

9 marca dzieci z grupy "Pszczółek” na zaproszenie jednego z rodziców naszego wychowanka wybrały się na wycieczkę do Urzędu Gminy w Czosnowie gdzie spotkały się z Panem Wójtem, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. W Sali Ślubów pracownice Urzędu Stanu Cywilnego pokazały Pszczółkom jak udziela się ślubów, jak wygląda uroczystość zaślubin i ile trzeba mieć lat aby taki związek zawrzeć. Panie wytłumaczyły również dzieciom co to jest dowód, do czego jest nam potrzebny i na ile lat wydaje się te dokumenty. Następnie Pszczółki udały się do gabinetu Gospodarza Gminy gdzie mogły zasiąść w jego fotelu. Podczas dalszego zwiedzania gminy Pszczółki dowiedziały się czym zajmują się poszczególne wydziały takie jak księgowość, ochrona środowiska czy geodezja i na własne oczy zobaczyli jak funkcjonuje monitoring pracy oczyszczalni ścieków. Wydział promocji pokazał im jak powstaje Gazeta Czosnowska. Na Sali konferencyjnej zajęli miejsca sołtysów, radnych, dziennikarzy i prezydium, takie same jak na prawdziwej sesji Rady Gminy Czosnów. Poznali miejsca na co dzień niedostępne w urzędzie takie jak serwerownia. Ogromną atrakcją spotkania okazało się zwiedzanie gminnego archiwum co było możliwe dzięki specjalnym przepustkom. Na punkcie podawczym zapoznali się z obiegiem dokumentów i każdy przedszkolak otrzymał swój indywidualny kod kreskowy z imieniem, taki sam jak naklejane są na wszystkich urzędowych pismach. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki związane z nasza gminą, od Gmina Czosnów, Stowarzyszenia MOC oraz od Stowarzyszenie "Między Wisłą a Kampinosem", za które bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY. Wizyta ta była ważną lekcją dla przedszkolaków a zarazem wspaniałą przygodą, która na długo pozostanie w ich pamięci.
Serdecznie dziękujemy panu Maćkowi za zaproszenie oraz aktywne uczestniczenie w życiu naszej grupy.
Aneta Sopińska