13 marca 2018 14:03 | Aktualności

Bębny łączą ludzi….. Afrykańskie rytmy …

9 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kazuniu Nowym odbyły się warsztaty, na których mieliśmy przyjemność poznać żywioł afrykańskich rytmów. Warsztaty bębniarskie są doskonałym programem integracyjnym dla grup oraz świetnym treningiem motywacyjnym. Granie na bębnach to nie tylko świetna zabawa, ale także wiele korzyści dla młodego organizmu m.in.: większa umiejętność koncentracji, bezpieczne wyładowanie stresu czy pobudzenie kreatywności.
Nasz gość Ricky Lion z Konga (dobrze nam już znany) pokazał naszym przedszkolakom, uczniom oraz nauczycielom jak bawią się i tańczą dzieci z całego świata.
Przekonaliśmy się, że nieważny jest kolor skóry, język, strój oraz to jak wyglądamy, bo wszyscy chcemy tego samego - chcemy być szczęśliwi.
Poprzez zabawę dzieci poznały melodie charakterystyczne dla krajów z danego kontynentu. Wszyscy mieli okazję tańczyć i śpiewać oraz grać na afrykańskich bębnach. To była świetna zabawa dla nas wszystkich- zarówno małych, jak i tych dużych
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wspaniałych warsztatów.

Dwojak Katarzyna