AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny
w Kazuniu Nowym

Aktualności

09 marca 2018 20:52 | Aktualności

Teatrzyk w przedszkolu

8 marca nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili aktorzy z teatru ART.-RE z Krakowa z przedstawieniem pt. „Pchła Krętaczka”. Wesołe, pełne humoru i zwrotów akcji przedstawienie z morałem, będącym adaptacją wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka” rozbawiło naszych małych wychowanków. Główną bohaterką była mała pchełka, która nieustannie kłamała i psociła wszystkim dookoła - próbowała przekonać Kotka, że jest groźna, opowiadając mu niestworzone rzeczy o lwach, panterach i lampartach, które niby hoduje, Słoniowi obiecała małżeństwo, nie zamierzając dotrzymać słowa, oszukała Świnkę - kelnera w cukierni nie płacąc za zjedzone słodycze. Jej wybryki ukrócił wreszcie sędzia – Piesek, który uświadomił niesfornej pchełce, że ta źle postępuje, nakładając na nią też zasłużoną karę. 
Skruszona pchełka obiecała poprawę radząc jednocześnie dzieciom na widowni, by nie popełniały jej błędów, i były zawsze wobec wszystkich miłe i szczere. 
Przedstawienie spodobało się dzieciom, które brały czynny udział w grze aktorskiej. Duża w tym zasługa aktorów Teatru Art.-Re, którzy zapraszali wychowanków na scenę i prowadzili z nimi ożywione pogawędki, pozwalając widzom chociaż na chwilę stać się aktorami. Zabawne improwizacje słowne artystów budziły także ubaw wśród wychowawczyń, które nie jednokrotnie chowały się ze śmiechu pod biurko.

Aneta Sopińska

Przeczytano: 106 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: