27 lutego 2018 19:30 | Aktualności

LEGO "INWAZJA GIGANTÓW"

26 lutego br. uczniowie klas 0-III wybrali się do Warszawy na Stadion Narodowy, by tam obejrzeć niezwykłą Międzynarodową Wystawę Budowli z Klocków LEGO "INWAZJA GIGANTÓW". Swoją przygodę dzieci rozpoczęły od zwiedzania sali wystawowej, gdzie można było podziwiać wykonane z klocków LEGO największe i najpiękniejsze budowle z całej Europy - ponad 100 najbardziej efektownych makiet ! Ekspozycja została podzielona na 12 stref tematycznych zajmujących ponad 3000 m2 . Dzieci mogły podziwiać m.in. Roberta Lewandowskiego w Alei Gwiazd Sportu, modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka w strefie Human Body, postacie znanych twórców i odkrywców t.j J.S.Bach, Fryderyk Chopin, Mikołaj Kopernik ze świata kultury, sztuki i nauki . Nie zabrakło również wizji świata bajek Princess, My Little Pony, Alicji w Krainie Czarów oraz super bohaterów: Batman, Spiderman, Hulk i wiele wiele innych. Zwiedzania nie było końca. Po wystawie uczniowie udali się do specjalnej strefy zabawy klockami Fun Park. Kiedy emocje opadły , zjedliśmy i udaliśmy się na drugą część wycieczki do nowo otwartej Galerii Północnej na seans w kinie pt. "Gnomy rozrabiają" . Dzisiejsza wycieczka łączyła w sobie zabawę i edukację. Dostarczyła też uczniom mnóstwo niezapomnianych wrażeń i dużo dobrej zabawy!