30 listopada 2017 21:47 | Aktualności

Przedszkolaki czarują!!!

Jak co roku o tej porze nasze przedszkole odwiedzają dobre czarownice aby w wigilię Andrzejek powróżyć przedszkolakom z Kazunia Nowego. Spotkanie z czarownicami rozpoczęła "Miluszka" opowiadając dzieciom co to Andrzejki i co wiąże się z ich obchodami. Następnie aby rozpocząć nasze Andrzejkowe czary przedszkolaki musiały odnaleźć ukryte w całej sali czerwone serca i wrzucić je do zaczarowanego pudełka razem ze swoimi marzeniami. Wspólnie wypowiedzieliśmy magiczne zaklęcie i rozpoczęliśmy zabawy Andrzejkowe. "Czerwonoróżdźka" pokazała cztery listy od głównej czarownicy przyniesione przez nietoperze, w których ukryte były zadania: kwiatek przyszłość Ci przepowie, kolor tęczy znak ukaże, polowanie na czarownice, czy zagadki z kapelusza "Czarosferki" to niektóre zadania dla przedszkolaków do wspólnego wykonania.
Po zabawach grupowych nadeszła pora na indywidualne wróżenie. Przedszkolaki podzieliły się na 3 grupy i po kolei odwiedzały kolejne sale czarownic. "Miluszka" wróżyła z wosku, "Czarosferka" przepowiadała przyszłość z magicznej kuli, a "Czerwonoróżdżka" sprawdzała kim zostaną przedszkolaki w przyszłości i jakie będą mieli cechy osobowości. Zabawy były długie i wyczerpujące dlatego też wiedźmy postanowiły sporządzić magiczną zupę wzmocnienia z żabich udek, skrzydeł motyla oraz soczystych robaczków.
Aneta Sopińska
Ewelina Mosakowska – Kwaśniewska