21 listopada 2017 18:34 | Aktualności

Spektakl muzyczny pt.„Księga dżungli”

W czwartek 16 listopada uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę do Teatru Roma w Warszawie na spektakl muzyczny pt.„Księga dżungli”- oparty na motywach opowiadań
Josepha Rudyarda Kiplinga. Tytułowa dżungla to współczesny świat dorosłych, widziany oczami dzieci. Przedstawia historię chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Reżyser chciał pokazać to, co we współczesnym świecie jest piękne, ale i to, co może stanowić zagrożenie i wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania, jak młody człowiek może odnaleźć się w różnych sytuacjach. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

A. Styś-Mucha, I. Jaskólska