21 listopada 2017 10:45 | Aktualności

Wyniki IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,Wesołe Nutki”

20 listopada 2017 r. odbył się międzyprzedszkolny konkurs piosenki dziecięcej "Wesołe Nutki”. W konkursie udział wzięło 5 przedszkoli: Przedszkole Publiczne z Kazunia Nowego, Przedszkole „Elemelek”, Przedszkole Niepubliczne „Nutka”, Przedszkole Niepubliczne „Zielona Akademia oraz Przedszkole Publiczne z Kaliszek. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 3,4,5-cio letnich. Celem konkursu było pobudzanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola, rozwijanie zdolności wokalnych dzieci, próba pokonania nieśmiałości dzieci poprzez publiczny występ, prezentacja umiejętności przedszkolaków oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Do tego etapu zostało zakwalifikowanych 22 dzieci. Konkurencja była bardzo duża, a jak się okazało wybór zwycięzców bardzo trudny. Wszyscy uczestnicy zachwycili niezwykłą pamięcią i pięknymi strojami, chociaż można było dostrzec lekką tremę.

W kategorii dzieci trzyletnich :
I miejsce – Iga Zakrzewska ,,Popatrzcie na jamnika”
II miejsce – Maja Wiśniewska ,,Jadą, jadą misie”
III miejsce – Barbara Szczecińska ,,Tęcza cza-cza”

W kategorii dzieci czteroletnich :
I miejsce – Zofia Stanicka ,,Na wyspach Bergamutach”
II miejsce – Antoni Harasimiuk ,,Przez te oczy zielone”
III miejsce – Gabriela Krajczyńska ,,Kotek kłopotek”

W kategorii dzieci pięcioletnich :
I miejsce – Zuzanna Burzyńska ,,Zostań moją przyjaciółką”
II miejsce – Maja Falacińska ,,Chociaż mało mamy lat”
III miejsce – Lena Paszkowska ,,Ogórek”

Pozostałe dzieci dostały wyróżnienia oraz drobne upominki.
Dyplomy wraz z nagrodami wręczył Pan Dyrektor ZS-P z Kazunia Nowego – Krystian Buszta, p. Katarzyna Koseska (nauczyciel muzyki z Kazunia Nowego) oraz Sylwia Pawłowska (nauczyciel wychowania przedszkolnego z Kaliszek).
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Antoniemu Kręźlewiczowi za nieodpłatne udostępnienie autokaru gminnego oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla dzieci.

Katarzyna Dwojak
Justyna Wojtczuk