14 listopada 2017 16:29 | Aktualności

Bezpieczeństwo ważna sprawa

Od początku roku przedszkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant. We wtorek 14 listopada nasze przedszkole w ramach kolejnego spotkania o bezpieczeństwie odwiedziła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jej praca. Dzięki prezentacji multimedialnej i spotkaniu z policjantem Polim dzieci utrwaliły sobie jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym poznały różne niebezpieczne sytuacje, które mogą zagrażać małemu dziecku i zasady zachowania się w nich. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjantki, i jakie ciekawe przedmioty skrywał policyjny worek. Na zakończenie spotkania przedszkolaki udały się na parking przedszkolny aby obejrzeć radiowóz policyjny. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!

Sopińska Aneta