13 listopada 2017 21:13 | Aktualności

"Wesołe nutki"

W dniu 9 listopada w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,Wesołe nutki”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki, kształtowanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków.
Do konkursu zgłosiło się 11-ro dzieci. Repertuar był różnorodny. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób. Wystąpili:
- Małgorzata Grymuła, gr. Pszczółki (,,Jesteśmy jagódki”),
- Zuzanna Burzyńska , gr. Pszczółki (,,Zostań moją przyjaciółką”),
- Małgorzata Kowalska, gr. Pszczółki (,,Lisek łakomczuszek”),
- Zuzanna Wilczewska, gr. Pszczółki (,,Lato, lato”),
- Alicja Borczyk, gr. Pszczółki (,,Kundel bury”),
- Antoni Harasimiuk, gr. Żabki (,,Przez te oczy zielone”),
- Lena Rogucka, gr. Żabki (,,100”),
- Laura Pawłowska, gr. Żabki (,,Listeczek”),
- Nina Gawrońska, gr. Biedronki (,,Jesteśmy jagódki”)
- Maja Wiśniewska, gr. Biedronki (,,Jestem sobie przedszkolaczek”),
- Bartosz Wróblewski, gr. Biedronki (,,Tu paluszek”).

Poziom konkursu komisja oceniła jako bardzo wysoki biorąc pod uwagę dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny wystąpienia na scenie i walory głosowe. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu wyłoniono dzieci, które reprezentować będą nasze przedszkole w drugim etapie Konkursu Piosenki Dziecięcej dnia 20 listopada br. (etap międzyprzedszkolny). Są to: Maja Wiśniewska, Nina Gawrońska, Bartosz Wróblewski, Lena Rogucka, Antoni Harasimiuk, Laura Pawłowska, Zuzanna Burzyńska, Alicja Borczyk, Małgorzata Grymuła.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i talentu.

Katarzyna Dwojak
Justyna Wojtczuk