08 listopada 2017 18:04 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień, w sposób bardziej przystępny niż tylko pogadanka. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Temu też, służyć miały nasze poniedziałkowe zajęcia w grupie „Pszczółek”. Przedszkolaki miały możliwość przypomnienia/poznania, najpiękniejszych bajek i baśni. Zajęcia zaczęliśmy od zabawy dydaktycznej „Jaka to bajka?”. Zadaniem dzieci było rozwiązywanie bajecznych zagadek.. Następnie za pomocą muzycznych nagrań, dzieci wskazywały tytuł bajki, do której należała dana piosenka. Naszym zajęciom towarzyszyły wyjątkowi goście- maskotki oraz zabawki - postacie z bajek, które przygotowały dla przedszkolaków bajkowe zabawy. Do pięknej krainy bajek udaliśmy się na latającym dywanie Alladyna, gdzie tam czekała już na nas „Minionkowa królowa” z zabawami. Minionkowy taniec, Smerfny quiz, bezpieczna podróż ze Strażakiem Samem, sztafeta z Pingwinami z Madagaskaru, wyścig z Zygzakiem MaQueen’em, bal u Olafa, Tomkowy pociąg, gdzie ukryli się Pidżamersi, budujemy z Bobem budowniczym czy też puzzel z Myszką Mickey i Donaldem to tylko niektóre zabawy przygotowane przez naszych ulubionych bohaterów. Na zakończenie Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wybrały się do Pszczółkowego kina na seans bajkowy. Podsumowaniem naszych bajkowych zajęć, następnego dnia była kreatywna praca plastyczna „Wyspa Minionków”

Dwojak Katarzyna
Aneta Sopińska