08 listopada 2017 18:01 | Aktualności

Bajkowo w Biedronkach

6 listopada dzieci z grupy Biedronki obchodziły Dzień Postaci z Bajek. W koszyku czekała na nie korona, kapelusz czarownicy, jabłko, lusterko, pantofelek i kotek. A w trakcie zabawy „Wyliczanka”, która świetnie rozwija cierpliwość u dzieci i czekanie na swoją kolej, Przedszkolaki musiały odgadnąć z jakiej bajki pochodzą poszczególne przedmioty. Następnie w trakcie zabawy „Traf w Babę Jagę”, Maluszki próbowały trafić w naszą baba Jagę piłeczkami, rozwijając w ten sposób umiejętność rzutu i celowania. Podczas zabawy „Jak Kopciuszek” rozwijaliśmy motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową. Zadaniem było oddzielić większe klocki od mniejszych, ale i tym razem Maluszki poradziły sobie wyśmienicie. Tego dnia nie mogło zabraknąć obrazkowych i słuchowych bajkowych zagadek. Okazało się, że Biedronki są specjalistami w tej dziedzinie.

Justyna Wojtczuk
Ewelina Mosakowska-Kwaśniewska