24 października 2017 11:06 | Aktualności

„Pasowania na Świetlika”

W dniach 20 i 23 października 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetlika”. Aby dołączyć do gromady świetlicowej, uczniowie kl. ”0” w obecności starszych kolegów i wychowawców świetlicy musieli: przejść „test gotowości świetlicowej” odpowiadając na pytania dotyczące regulaminu świetlicy oraz, pokonać następujące próby: smaku, dotyku, sprawności, zabawy, odwagi oraz wiedzy. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci na świetlika złożyli uroczystą przysięgę: „Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim. Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów. Dbać o porządek i czystość w świetlicy. Nigdy nie zapomnę powiedzieć: Dzień dobry, dziękuję, przepraszam. Obiecuję grzecznie się bawić i odrabiać lekcje”. Po uroczystym ślubowaniu każdy uczeń kl. „0” został pasowany na świetlika, złożył swój „podpis” odrysowując własną dłoń na drzewie z kodeksem świetlicowym oraz otrzymał dyplom „Pasowania na Świetlika”.

Małgorzata Bogucka

Katarzyna Koseska