16 października 2017 12:10 | Aktualności

Światowy Dzień Drzewa

10 października 2017r. w grupie "Pszczółki" obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat drzew, o ich roli w przyrodzie oraz w życiu człowieka. Wiedzą, że drzewa się chroni. Pszczółki przypomniały sobie nazwy drzew oraz wskazały liście i ich owoce do nich należące. Zdobyły bardzo dużą wiedzą na temat drzew. Mają świadomość, że dają nam one tlen, dostarczają pokarm zwierzętom oraz są dla nich domem, a dla nas - ludzi, miejscem odpoczynku. Dzieci odgadywały odgłosy lasu, brały udział w konkurencji sprawnościowej. W drugiej części zajęć każdy przedszkolak odrysował swoją rączkę na kolorowej kartce papieru, wyciął i przykleił na drzewie- jako listek... W taki sposób powstało piękne pszczółkowe drzewo przyjaźni. Na zakończenie zajęć wybraliśmy się na dwór, by zasadzić drzewo. Bardzo dziękujemy p. Kmiecik (mamy Wojtka z grupy Żabki) za ufundowanie drzew na poczet przedszkola.

Katarzyna Dwojak
Aneta Sopińska