15 czerwca 2017 08:04 | Aktualności

III Olimpiada Sportowa ,,Mały Olimpijczyk”

14 czerwca na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kazuniu Nowym odbyła się III Olimpiada Sportowa pod hasłem „Mały Olimpijczyk” dla przedszkolaków z Gminy Czosnów. Tradycyjnie zawody rozpoczął pan Dyrektor Krystian Buszta witając gości i przypominając zasady ,,fair play”. Konkurencje odbywały się w trzech grupach wiekowych, a każdą grupę reprezentowały sześcioosobowe drużyny. Wśród konkurencji były między innymi: rzuty do celu, biegi w workach, biegi z przeszkodami oraz slalomy. Poszczególne zadania wymagały od zawodników szybkości i zwinności. Bardzo ważna była również umiejętność współpracy w zespole. Dzieci radziły sobie świetnie we wszystkich konkurencjach. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady, czuwał zespół sędziowski. Konkurencje sportowe oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: 3-latki, 4-latki oraz 5-latki.

W kategorii 3-latki zajęli:
I miejsce: Przedszkole ,,Zielona Akademia”
II miejsce: Gumisiowe Przedszkole
III miejsce: Publiczne Przedszkole w Kazuniu Nowym
Wyróżnienia: Przedszkole ,,Elemelek”
W kategorii 4-latki zajęli:
I miejsce: Gumisiowe Przedszkole
II miejsce: Przedszkole ,,Elemelek”
III miejsce: Przedszkole ,,Zielona Akademia”
Wyróżnienia: Publiczne Przedszkole w Kazuniu Nowym, Publiczne Przedszkole w Kaliszkach
W kategorii 5-latki zajęli:
I miejsce: Publiczne Przedszkole w Kaliszkach
II miejsce: Przedszkole ,,Zielona Akademia”
III miejsce: Publiczne Przedszkole w Kazuniu Nowym Wyróżnienia: Przedszkole ,,Elemelek”, Gumisiowe Przedszkole

Zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami.
Dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i wychowawcom grup za przygotowanie i udział w III Gminnej Olimpiadzie Sportowej ,,Mały Olimpijczyk”. Dziękujemy również Wiceprezesowi Zarządu ,,Między Wisłą a Kampinosem” p. Piotrowi Rutkowskiemu za ufundowanie pucharów oraz Wójtowi Gminy Czosnów p. Antoniemu Kręźlewiczowi za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników olimpiady oraz udostępnienie autokaru dla przedszkoli.

Wychowawczynie Przedszkola