16 maja 2017 17:07 | Aktualności

FARMA ILUZJI

Nasze PRZEDSZKOLAKI mają za sobą nie lada wyczyn. 9 maja bardzo dzielnie i w atmosferze radości spędziły czas na całodniowej wycieczce na Farmę Iluzji. Wrażeń było co nie miara:
W "Latającej Chacie" dzieci mogły przekonać się, co się dzieje, gdy podłoga jest pod kątem, a ściany mają tapetę w pionowe pasy (dezorientacja wywołana sprzecznością sygnałów docierających do mózgu z różnych zmysłów powodowała niemożność poruszania się w normalny sposób).
W "Muzeum Iluzji" dzieci mogły bliżej poznawać zjawisko złudzenia optycznego na przykładzie krzywych zwierciadeł oraz różnego rodzaju hologramów.
W "Tunelu Zapomnienia" odważni mogli spróbować przejść po ciemku wśród wirujących świateł - prawdziwa sztuka, aby nie stracić równowagi.
Poza tym dzieci mogły spróbować swoich sił w lustrzanym labiryncie - były pełne energii i bez trudu przebiegały labirynt szukając odpowiedniego wyjścia.
Na placu zabaw dzieci wykazywały się wprost niespożytą energią. Miały także możliwość poustawiania gigantycznych szachów, obejrzenia "Mebli Olbrzyma" w skali 4:1 oraz fontanny w postaci kranu, z którego leci woda, chociaż nigdzie nie jest podłączony.
Podziwialiśmy także kucyki i króliki z mini zoo oraz spotkaliśmy MINIONKI.
Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.