16 maja 2017 16:59 | Aktualności

Żywa lekcja historii

15 maja 2017 r. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcji historycznej „ARKONA” z Torunia, aby przeprowadzić żywą lekcję historii pt. „Jak Sobieski pod Wiedniem wojował”. Aktorzy przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia z historii Polski od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądał w tamtych czasach strój chłopski i szlachecki oraz zbroja husarza. Aktorzy pokazali również swoje umiejętności władania szablą i przedstawili rekonstrukcję walki z jej użyciem. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w quizie sprawdzającym zdobyte w czasie lekcji wiadomości. Za znajomość faktów historycznych można było otrzymać monetę z wizerunkiem Jana III Sobieskiego, która była bita na miejscu. Zwieńczeniem spektaklu był pokazowy wystrzał z broni czarno- prochowej. Była to lekcja niezwykle ciekawa okraszona dowcipem i licznymi ciekawostkami.

Dorota Dzimińska