11 maja 2017 20:58 | Aktualności

Wizyta ,,Pszczółek” w bibliotece szkolnej

Od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać zainteresowanie książką, dlatego też w dniu 11 maja br. przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki” odwiedziły bibliotekę, znajdującą się w pobliskiej szkole.

Przedszkolaki dowiedziały się co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy korzystać z księgozbioru. Poznały również zasady zachowania się w bibliotece, a także przypomniały sobie jak powinniśmy dbać o książki. Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Na zakończenie spotkania ,,Pszczółki” mogły wypożyczyć książkę do domu, by przeczytać ją z rodzicami. Na pamiątkę pobytu w bibliotece szkolnej dzieci dostały zakładki do książek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów atmosferze.

Dziękujemy p. Katarzynie Koseskiej za ,,oprowadzenie” przedszkolaków po świecie książki.

Ewelina Mosakowska
Justyna Wojtczuk