09 maja 2017 15:00 | Aktualności

Wycieczka do siedziby Straży Pożarnej

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej stały się już u nas w przedszkolu tradycją, dlatego też 5 maja przedszkolaki udały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Dzieci oglądały różnorodne wozy strażackie oraz ich wyposażenie. Przedszkolaki zapoznały się z zadaniami realizowanym przez PSP, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej 998 i numer alarmowy 112. Były również świadkami niebywałej sprawności strażaków przebierających się błyskawicznie w strój bojowy i wyjeżdżających do wypadku samochodowego do Kazunia Polskiego. Na koniec spotkania przy pomocy dzielnych strażaków przedszkolaki mogły poćwiczyć umiejętność lania wody z szybkiego natarcia. Dziękujemy STRAŻAKOM z PSP w NDM za mile spędzony czas i życzymy tylu powrotów co wyjazdów.