29 kwietnia 2017 09:03 | Aktualności

Tydzień bez zabawek, czyli budzimy wyobraźnię

W dniach 24-28 kwietnia w grupie ,,Pszczółki” odbył się ,,Tydzień bez zabawek”. Z półek w sali zniknęły zabawki pozostawiając po sobie puste przestrzenie. Wbrew nazwie dzieci bawiły się jednak zabawkami, ale nie zakupionymi w sklepie, a wykonanymi samodzielnie z przedmiotów przeznaczonych do recyklingu. Puste półki z każdym dniem zaczęły zapełniać się zabawkami - wytworami dzieci.
Tydzień bez zabawek” był doskonalą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności przedszkolaków, prowokował do działania. Podczas tworzenia dzieci uczyły się sztuki negocjacji i nabywały umiejętności rozwiązywania konfliktów. A jakie dumne były z wykonania i pomysłu własnej zabawki! Dzięki tym działaniom każdy przedszkolak przełamał brak wiary w siebie, nieśmiałość i poznał radość tworzenia, usprawniając przy okazji swe umiejętności manualne i plastyczno-techniczne. Przedszkolaki nauczyły się, że do wspaniałej zabawy wystarczy jedynie odrobina fantazji. Odkryły również, że do zabawy można wykorzystywać wszystko, co jest wokół nas. Przekonały się, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu, bądź z pomocą nauczyciela, a czas wolny można spędzać inaczej niż przed telewizorem czy komputerem.
Justyna Wojtczuk
Ewelina Mosakowska