23 marca 2017 08:47 | Aktualności

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Niechlubne statystyki alarmują, że aż 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki w ostatnim roku. A przecież książka to nic innego jak początek dialogu ze światem, to nastrojowa rozmowa z autorem, to przede wszystkim wchodzenie w relacje z samym sobą. Równocześnie ilość pozycji książkowych w naszej szkolnej bibliotece jest można powiedzieć… imponująca.
Jak więc nie pogubić się w tej mnogości pozycji literackich? Jak nie stracić wrodzonej intuicji i nie ocenić książki po okładce? Jak nie zgubić tropu i wybrać tę jedyną, najlepszą, niezapomnianą?
Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie naszej szkoły, którzy przystąpili do konkursu „Moja ulubiona książka” – przeczytaj i poleć kolegom.
Praca literacka połączona była z twórczością plastyczną. Jury oceniało głównie kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie w końcowy efekt pracy. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Katarzyna Bąk, klasa V
II miejsce – Szymon Michalczewski, klasa III
III miejsce – Natalia Floriańczyk, klasa V
Jakub Ciecierski, klasa IV
Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Krystianowi Buszcie.

Beata Roszyk
Katarzyna Koseska