21 marca 2017 22:39 | Aktualności

"Pani Wiosna Radosna"

Już wczoraj przedszkolaki z Kazunia Nowego rozpoczęły dwudniowe obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W poniedziałek odwiedził nas teatrzyk z przedstawieniem " Pani Wiosna Radosna ", w którym przezabawny Świstak o małym rozumku i bardzo roztropna Wiosna opowiedzieli historię przebudzenia zwierząt i roślin po zimie. Było dużo śmiechu, tańca i zabawy ale było również przesłanie ekologiczne - "DBAJMY O PRZYRODĘ ". W tym duchu obchodziliśmy również dzisiejszy 1 Dzień Wiosny tym razem - kalendarzowym. Zrobiliśmy Eko Marzannę którą wysłaliśmy z wiatrem do morza. Następnie dzieci doskonale bawiły się w podchodach z zapałem szukając oznak wiosny . Zwieńczeniem dwudniowych obchodów Dnia Wiosny było namalowanie jej postaci. Wiosna z obrazów dzieci miała wszystkie kolory świata. Pozostawiła również medale dla każdego przedszkolaka i piękną pogodę na cały dzień.

Małgorzata Bielecka
Ewelina Mosakowska